אסנת בוקופצר
                                     מטפלת ומנחה מוסמכת
                                     בדמיון מודרך, NLP, גשטלט
                                     טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן

054-4515075

מהו ה-NLP, ואיך אחרי מפגש איתו תוכלו להשיג את המטרה שלכם 

 

ובעוד אתם קוראים את הכתוב כאן, אפשרו לעצמכם בעצמכם, לראות את חוף הים, ואולי גם לשמוע את רעש הגלים, ונקישת הכדור במטקות, ואולי גם תוכלו להרגיש את תחושת החול מתחת לרגליכם.

ואולי אתם דווקא מעדיפים להיות באחו ירוק, לראות את הפרחים, העצים, לשמוע את מפל המים הזורם, להרגיש את תחושת השלווה.

כך עובד תת המודע , מעלה אוטומטית זיכרונות "מהמאגר" ומאפשר לכם לראות, לשמוע, לחוות, גם כאשר אתם לא באמת נמצאים במקום.

עכשיו מזמינה אתכם להיזכר, כמה אמונות, אמונות טפלות/תפלות, מפות שטח, אתם "סוחבים" מההורים, מורים, סביבה, ועוד כמה משלכם, שאמצתם לגמרי לבד והם מנהלים אתכם.

ברוב המקרים זה אפילו מבלי לשים לב, ולמרות שהם ממש לא עדכניים ומתאימים לחייכם, ליכולות, לערכים שלכם, אתם פועלים אוטומטית כיוון שזה הוטבע  ולא עודכן.

ואיזה חלק מהאמונות האלה, שלא שיניתם, עידכנתם, מפריעות, מעכבות, תוקעות ומונעות ממכם להשיג/להגשים את מטרותיכם.

כך עובד תת המודע, מטרתו להגן, על הידוע, על מה שאולי פעם, אפילו פעם אחת בודדת, אולי אפילו כשהייתם תינוקות/ילדים, עבד בשבילכם. הוא יפעיל מיידית את הזיכרון הזה כמתג לכדי פעולה מהירה. (שלא תמיד תשיג את המטרה הרצויה.)

פרויד סבר כי הלא מודע הוא בבחינת ארץ פראית וקמאית השולטת בהווייתו של האדם, מבלי שהוא מכיר בה ויכול להתגונן מפניה.

הפסיכולוג קרל יונג, מתלמידיו של פרויד, הרחיב את המושג של תת-מודע לתת המודע הקולקטיבי, שהוא גם בעל ההשפעה הרבה ביותר על האישיות. כיוון שהוא כולל את כל אוצר החוויות שהצטברו במשך דורי דורות של הקיום האנושי, ונשארו כעקבות זיכרון במוח האדם. עקבות זיכרונות אלה מהעבר הקדום עוברים בתורשה, מושרשים באדם כנטיות מולדות, להגיב או להתנהג בצורה מסוימת, בהתאם לתרבות ולמורשת שבהן נולד.

פרשנות נוספת של מושג ה"לא מודע", מופיע במשנתו של מילטון ה. אריקסון - אחד הפסיכולוגים האמריקאים הבולטים ביותר. להבדיל מפרויד, אריקסון תפס את הלא מודע כמאגר משאבים בלתי נדלה, מקור יצירתיות שאחראי על חלק הארי בפעילות היום-יומית שלנו.

ובהמשך,  ג'וזף מרפי, מחוקרי תת-המודע החשובים ביותר, מצא שכל אירוע או כל מחשבה שעובר על האדם "שוקע" בתת-המודע שלו, ונשאר שם לתמיד.

אז מהו בעצם ה- NLP :

ה- N  = היא עבור הניורונים, תבניות המוח שלנו, החלק הפיסיולוגי, הנוירולוגי -  מה שמפעיל את הגוף והמוח.

ה- L = היא עבור תבניות השפה שלנו, המחשבות שלנו, התקשורת שלנו עם אחרים ועצמנו.

ה- P = היא עבור התיכנות שלהם, עידכון דפוסי התנהגות, הרגלים, דפוסי חשיבה, שפה ועוד .

Neuro-Linguistic Programming" - NLP - הינו כלי ליצירת שינוי בחיים, האפקטיבי ביותר מבין הקיימים היום בעולם..." - כפי שמגדיר זאת כתב-העת " Psychology Today"

העבודה עם כלי ה- NLP באה לידי ביטוי במערכת של עקרונות יסוד ערכיים ואסטרטגיים, המשלבת אוסף מגוון ומשוכלל של כלים ומיומנויות, מאפשרת השגת גמישות מחשבתית, רגשית והתנהגותית. מרחיבה את תפיסת העולם ומשפרת באופן משמעותי את איכות החיים, אפשרויות הבחירה, חיזוק יכולות ומשאבים, שיפור תקשורת אישית עם עצמנו ועם אחרים.

ה- NLP משלב בין היתר, סידרת טכניקות לעבודת עומק עם ובעזרתו של תת-המודע, ומאפשרת ליצור תוצאות מהירות, במקום ששיטות אחרות לא משיגות את התוצאות המקוות.

גישת ה- NLP מציעה ארגז כלים המסייע בארגון ו'כוונון' המוח כך שנוכל להשיג תוצאות מדויקות ונממש בקלות את הפוטנציאל הרב הטמון בנו.  

בעבודת ה- NLP משתמשים בין היתר: 

ב-תקיעות בקריירה / בזוגיות/בחיים, דימוי עצמי נמוך, חרדות, התמכרויות, אמונות מגבילות, תלות באדם, בהרגל. פתרון קונפליקטים פנימיים, בעיות פיזיולוגיות שונות / מחלות, ריפוי מטראומות, משברים, שינוי הרגלים ומימוש עצמי, טיפוח מיומנויות תקשורת, שיפור ומיקוד חשיבה,שינוי התנהגות והרגשה.

 יתרונות הטיפול בשיטת ה- NLP:

מאפשרת לכל אדם השגת גמישות התנהגותית, מחשבתית ורגשית.

שינוי ופתרון בעיות תוך זמן קצר, תוצאות לטווח ארוך, אחוזי הצלחה גבוהים, גישה חיובית, מעצימה המאפשרת חיבור ליכולות ולמשאבים, התמקדות בפתרונות ולא בבעיות, בחיובי ולא בשלילי.

הטיפול ב- NLP מתאים לכל אדם באשר הוא. 

  • אסנת בוקופצר 
   מטפלת ומנחה מוסמכת, מאסטר בדמיון מודרך, 
   NLP, גשטלט, טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן.

   bukofzer@015.net.il
  • 054-4515075
    
לייבסיטי - בניית אתרים