אסנת בוקופצר
                                     מטפלת ומנחה מוסמכת
                                     בדמיון מודרך, NLP, גשטלט
                                     טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן

054-4515075

חשיבות הציטוט
 
ציטוט טוב מצליח במשפט קצר לדייק ולהפיח רוח חיים בתחושות שלנו.

ציטוט קולע יכול לשנות את הרגשתנו. לתת נקודת מבט שונה או חדשה לאירועים בחיינו, להשאיר את חותמו במשך היום. ציטוט טוב מאפשר שינוי.

כאשר אנחנו מתחברים לציטוט מוצלח הוא יפתח לנו פתח להתבוננות קדימה. ימריץ, יעודד, יעצים צמיחה או יעורר השראה, ייתן לנו תחושה של תקווה, רעיון, פתרון או דרך, ויניע אותנו תוך התרוממות רוח.

כדי לזכור ציטוט הנוגע ומאפשר, כדאי לרשום אותו במקום גלוי לעין. כך הוא יחבר אותנו לתמונות, אירועים, משאבים ויכולות הנמצאים בתוכנו, כמו גם נקודות מבט חדשות, כאלה שיאפשרו לנו להפוך את הרגע או היום למקור של עוצמה, ומתוך כך להחזיר אותנו לסנטר שלנו, או להשיג את מבוקשינו.

בחרתי כאן מקבץ ציטוטים המתכתב עם הפילוסופיה הנמצאת מאחורי כלי ה-NLP והדמיון המודרך, כאלה שיאפשרו חיבור אל מקורות העוצמה והמשאבים הנמצאים בכל אחד ואחת מאיתנו, ולנקודות מבט מתאימות או חדשות בדרך הנכונה לנו ברגע זה של חיינו.


על עוצמה - NLP ודמיון מודרך

"לחלשים יש בעיות, לחזקים יש פתרונות" (לואי פואל) – במקום לומר יש לי בעיה אמרו יש לי מטרה, או אתגר, ודרכים ופתרונות חדשים יגיעו.

"אם אתם חושבים שאתם יכולים ואם אתם חושבים שאינכם יכולים, בשני המקרים אתם צודקים" (הנרי פורד) – אנחנו אלה המשדרים את המסר הזה אל תת המודע שלנו ומתוך כך מחליטים מה יקרה.

"הצלחה אינה החלטית, כישלון אינו סופי – זה האומץ להמשיך שקובע" (וינסטון צ'רצ'יל) - אין כישלון אלא משוב לצמיחה – נוציא למידה חיובית שתאפשר לנו לעשות אחרת ולהצליח.

"עשו את הצעד הראשון מתוך אמונה. אינכם חייבם לראות את כל גרם המדרגות. עשו רק את הצעד הראשון" (מרטין לותר קינג) – כל מטרה אפשר להגשים אם מחלקים את המשימה למשימות משנה קטנות דיין.

"לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו כשיצרנו אותן" (אלברט איינשטיין) – בכל מצב נתון יש לפחות שלוש אפשרויות בחירה או פעולה, גלו ובדקו אותן ותמצאו את עצמכם במקום אחר/חדש.

 
"לכל מקום שאליו אתה הולך, לך עם כל ליבך" (קונפוציוס) – האנרגיה זורמת אל המקום אליו תשומת הלב מתמקדת – היו במקום זה כאן ועכשיו עם ליבכם, מחשבותיכם, היכולות והמשאבים שבכם ותחוו את השינוי.

על אושר – NLP ודמיון מודרך

"האושר נמצא בהישג יד ואין לחפשו במקום רחוק או אחר" (ר' נחמן מברסלב) – באחריותנו לגלות מה מאפשר לנו את האושר, זה שממלא אותנו בשמחה, סיפוק ושקט לאורך זמן.

"לעיתים האושר מגיע דרך דלתות שלא ידעת כלל שהשארת פתוחות"  (אושו) – אפשרו בעצמכם להתבונן סביב, למצוא נקודות מבט חדשות, דרכים חדשות, כאלה שלא ראיתם קודם ועיברו דרכן.

"האופטימיות, החיוך והתקווה. מה מעט נחוץ כדי שהחיים יהיו מאושרים, והכול נמצא בנו, ובאופן המחשבה שלנו" - (מרקוס אורליוס) – גלו את היתרונות בכל מצב בו אתם נמצאים. התבוננו על חצי הכוס המלאה, על מה שיש לכם, מצאו את הכוונה החיובית שלכם כלפי עצמיכם וכלפי אחרים.

"כי אני חי לא בעבר ולא בעתיד, רק ההווה מעניין אותי. אם תוכל להתרכז תמיד בהווה, תהיה אדם מאושר" (פאולו קואלו) - היכולת להיות בכאן ועכשיו מאפשרת להוציא מהרגע הנתון את המיטב.

"יכולנו להיות הרבה יותר מאושרים עם מה שיש לנו, לולא היינו כל כך בלתי מאושרים בגלל מה שאין לנו" (אינו ידוע) – כל בוקר וערב אמרו תודה על לפחות שלושה דברים שיש לכם או שהצלחתם בהם באותו יום.

"אושר הוא תוצר הדמיון ולא השכל" (עמנואל קאנט) – אפשרו לעצמכם לדמיין את האושר שקיים ושיכול להתקיים, ואת מה שאתם מאחלים לעצמכם כדי שתחוו אותו.

על מחשבה - NLP ודמיון מודרך

 "אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות" (ר' נחמן מברסלב) – אנחנו אלה השולטים במחשבות שלנו, לכן נוכל לבחור במה להתמקד ולשחרר את מה שאינו מתאים בכל רגע נתון.

"אי אפשר שלא לחשוב על מה שאין אני רוצה, כי זו מחשבה גם כן" (ז'אן פול סארטר) – חשבו מה אתם כן רוצים, מה כן מתאים לכם, לאן כן תרצו להגיע ומה כן תרצו לעשות, ואפשרו לזה לקרות.

"חשוב לתת למוח את מלוא מידת השינה הדרושה להתחדשות המחשבה." (ארתור שופנהאואר) – במהלך השינה המחשבה נחה ותת המודע מבצע את העדכונים הנדרשים. בבוקר נקום רעננים ובמחשבה נקייה להתחיל יום פורה.

"אני חושב משמע אני קיים" (רנה דקארט) – חשבו על המקום בו תרצו להיות ותהיו.

"דבר לא השתנה מלבד הגישה שלי. הכול השתנה" (אנטוני דה מלו) – גמישות מחשבתית ונקודות מבט חדשות מאפשרות את השינויים המתאימים במקום ובזמן.

"מלבד מחשבותינו, אין דבר שנתון לגמרי לשליטתנו" (רנה דקארט) – אתם יכולים לאפשר למחשבות שלכם להגיע ולחלוף, ממש כמו עננים בשמיים המגיעים ועוזבים, והשמים נקיים כשהמחשבה חיובית.

על דמיון – NLP ודמיון מודרך

"מה שאדם אחד יכול לדמיין - אדם אחר יכול לממש" (ז'ול וורן) – רק אתם הם אלה שתבחרו האם מה שדמיינתם יהפוך למציאות. לכולנו יש את כל המשאבים והיכולות שאנחנו צריכים על מנת להגשים את חלומותינו ומטרותינו.

"כדי להביא משהו אל חייך, דמיין שהוא כבר שם" (ריצ'ארד באך) – ברגע שתראו את מה שאתם מבקש לעצמכם בעוצמה, עם כל הצבעים, הקולות, הריחות והרגשות כאילו זה קורה כאן ועכשיו, תמצאו גם את הדרך להשיג אותם.

"בני אדם אינם שבויים של גורלם, אלא רק של דמיונם" (פרנקלין רוזוולט) – שחררו את המחשבה המגבילה, התחברו למחשבה המקדמת, רכשו כלים חדשים וידע והשתמשו בהם.

"חשיבה לוגית תוביל אותך מנקודה א' לנקודה ב', הדמיון יוביל אותך לכל מקום" (וולט דיסני) – אפשרו לעצמכם לדמיין מציאות אחרת, מקום אחר, דרך אחרת, תמונות וסרטים חדשים- תנו לדמיון להוביל אתכם.

"כל מה שאתה יכול לדמיין אמיתי" (פאבלו פיקאסו) - נותר לכם רק ליצור בעזרתו את המציאות שתבקשו.

"דמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל. דמיון – אינסופי" (אלברט אינשטיין) - דמיינו ואפשרו בעצמכם לראות לאן אתם רוצים להגיע, בדקו האם המקום מתאים לכם, האם הוא אקולוגי לחייכם. האם באמת אתם רוצים להיות שם, ואם עניתם כן על כל השאלות אז אתם יכולים להגיע לשם. הרי כולנו יכולים לעשות כל דבר. ואם אתם יכולים לעשות משהו מסוים, תוכלו ליצור ממנו מודל וללמוד ממנו כיצד להשיג את מבוקשכם.

באהבה, הנאה והצלחה.
  • אסנת בוקופצר 
   מטפלת ומנחה מוסמכת, מאסטר בדמיון מודרך, 
   NLP, גשטלט, טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן.

   bukofzer@015.net.il
  • 054-4515075
    
לייבסיטי - בניית אתרים