אסנת בוקופצר
                                     מטפלת ומנחה מוסמכת
                                     בדמיון מודרך, NLP, גשטלט
                                     טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן

054-4515075

טיפול בשילוב דמיון מודרך ו-NLP לבעיות פוריות
 

גלית (שם בדוי), הגיעה אלי לאחר ניסיונות רבים להיכנס להריון .
היא עמדה לפני טיפול נוסף של הפריה, ומכיוון שעשתה במהלך השנים האלה את כל הבדיקות האפשריות, הטיפולים הקונבנציונאליים והלא קונבנציונאליים, היא חשה מותשת וחסרת תקווה לגבי היכולת שלה להרות.

 

עם שביב  של אמונה שכנראה עדיין נותרה בה, ולאחר ששמעה מחברות שטיפול בעזרת NLP ודמיון מודרך מאפשר את השינוי המיוחל, התיישבה אצלי בקליניקה.
 
ביקשתי ממנה לדמיין את הרגע בו היא מחזיקה את תינוקה בידיה, מחליפה לו חיתול, מחבקת אותו, מערסלת אותו.
אני לא יכולה לדמיין אמרה, ההתנגדות שלה הייתה גדולה, באותו רגע חשה כמה היא מפחדת ופרצה בבכי.
 
גלית הבינה שעוצמת החרדה וחוסר התקווה עוצרים אותה מלראות את עצמה כאימא.
הפחד מנע ממנה כל מחשבה או תמונה של איך זה יקרה. מה תראה, תשמע, תרגיש כשהדבר המשמעותי ביותר כרגע בחייה אינו קורה.
 
לאחר שנרגעה ביקשתי ממנה לבדוק את הכוונה החיובית של הפחד. ברגעים הראשונים היא לא מצאה כל כוונה חיובית וטענה בתוקף שהיא ממש לא מבינה איך יכולה להיות לה כוונה חיובית.

 
המשכתי לתשאל אותה והיא התחילה לבדוק את הנושא לעומק. היא התייחסה לקריירה שלה כמנהלת בחברה גדולה, ולפתע אמרה שאולי היא מפחדת שיתייחסו אליה אחרת, אולי העובדה שהיא תצא לחופשת לידה, ואולי תרצה אח"כ לקחת עוד קצת זמן להיות עם התינוק שלה, יגרום לריחוק מהעבודה, שהמנהלים שלה ייקחו ממנה סמכויות ושהיא תאבד את מקומה.

 
ביקשתי ממנה שתהפוך את מה שהיא מבינה לכוונה חיובית, שתאמר את מה שאמרה במילים אחרות, חיוביות. היא מצאה שהכוונה החיובית שלה כלפי עצמה הוא הרצון לשמור על עבודתה ולהצליח. כשהיא המשיכה באותו קו מחשבה עלו נושאי החופש והעצמאות. היא אמרה שהיום היא יכולה לעשות מה שהיא רוצה, הזמן שייך לה והיא אחראית עליו.
 
עכשיו כבר היו לנו שלוש כוונות חיוביות: הצלחה, חופש ועצמאות.
 
הסברתי לה שכדי למצוא כוונה חיובית תמיד חשוב לבדוק מה אנחנו רוצים בשביל עצמנו, למרות שלפעמים ההתנהגות שלנו משיגה בדיוק את ההיפך. לכן חשוב לעשות הפרדה בין התנהגות לכוונה.
כאשר היא מודעת לצורך שלה בהצלחה, חופש ועצמאות, היא יכולה עכשיו לגלות איך היא תאפשר לעצמה להשיג אותם בדרכים נוספות.
 
הסברתי לה שלכל סיטואציה יש תמיד מספר אופציות, וכאשר אנחנו רואים את הצד החיובי של הכוונות שלנו בכל התנהגות נוכל גם למצוא פיתרונות מתאימים.

 
גלית חשבה מספר רגעים וצחקה בהקלה, היא הבינה ואמרה שאולי היא תוכל לעבוד מהבית בשלב הראשון, וכך תוכל לשמור על מערכת יחסים תקינה עם מקום עבודתה.
 
עברנו לדבר על עצמאות וחופש. גלית ציינה שהיא בעצם זו שמחליטה מתי היא חופשייה, ושזו הבחירה שלה, ושלה בלבד איך תרגיש.
 
בשלב זה ביקשתי ממנה לדבר עם החלקים שבה, אלה ששומרים עליה וביקשתי ממנה לומר להם שהיא מבינה את הכוונה החיובית שלהם, ומבטיחה להם שמעכשיו היא אחראית לשמור עליהם.
 
כאשר גלית סיימה את השיחה עם החלקים. ביקשתי ממנה לדמיין אותה עם התינוק שלה.
גלית עצמה את עיניה וחיוך ענק עלה, הדמעות לא אחרו לבוא וגלית פרצה בבכי.
 
הפעם זה היה בכי של אושר.
 

היא סיפרה שהיא ראתה את עצמה מחזיקה תינוקת בידיים, והתינוקת מחייכת אליה.
את תחושת ההקלה והשמחה שלה ניתן היה להרגיש בחדר.
 
בשלב הבא עברנו לדבר על הסרטים העתידיים שאנחנו נוטים לדמיין, למרות שאין לנו שום ידע מוקדם מה באמת יקרה. ביקשתי ממנה שתביא דוגמא לתסריט כזה שדמיינה בעבר, ולמרות התסריט שלה דברים קרו אחרת.
 
גלית נזכרה בתקופה שבה הייתה משוכנעת שלעולם לא תקבל תפקיד ניהולי במקום עבודתה, בגלל שהייתה בטוחה שהמנהל שלה לא רואה את היכולות שלה.
היא נזכרה ברגעי הייאוש שלה, שתמיד תישאר באותו תפקיד, ואולי אפילו תיאלץ להתפטר כדי להתקדם.
ואז בוקר אחד הוזמנה למנכ"ל החברה שסיפר לה שהוא עוקב אחרי עבודתה זה זמן, שהוא מאד מרוצה, ולכן הוא רוצה לקדם אותה לתפקיד ניהולי.
 
בדקנו יחד איפה היא למדה לייצר תסריטים עתידיים שליליים, היא אמרה שזה מגיע מהבית. וסיפרה: ההורים שלי שניהם תמיד רואים את הצד השלילי. בבית שלנו תמיד חשבו איזה דברים גרועים יכולים לקרות ולימדו אותנו תמיד להיזהר.
 
הסברתי לה שדרכם של תבניות והרגלים להפוך לאוטומט, וכאשר אנחנו לומדים לחשוב באופן מסוים, או להתבונן על דברים בדרך מסוימת, והדרך הזו אינה מתאימה לנו יותר, מודעות ותרגול של אמונות ותבניות חדשות מאפשרים שינוי.
 
המשכתי והוספתי שהסרטים שאנחנו מייצרים בראשינו תמיד יהיו קשורים לעבר, כיוון ששם הייתה לנו למידה ורק ממנה אנחנו יכולים להסיק מסקנות לגבי העתיד. וזה גם מה ששומר עלינו במקרים רבים. אך במקרים אחרים זה מעכב, או מונע מאיתנו להשיג את מה שאנחנו כל כך רוצים.
 
שהיכולת החדשה שעליה לתרגל היא תסריטים חיוביים כאלה שיאפשרו לה לראות את סיפורי ההצלחה שלה.
 
גלית הלכה הביתה עם עבודה. למצוא פתרונות ודרכים נוספות כדי להשיג את הכוונות החיוביות שלה.
בהמשך, לשחרר את החלקים המעכבים, ולייצר תסריטים חיוביים כאלה המאפשרים לה לראות כצד היא משיגה את המטרות שלה אפילו הקטנות ביותר.
 
גלית ואני ערכנו עוד מספר פגישות בהן שחררנו עוד כמה תבניות ואמונות מגבילות למשל לגבי היכולת שלה להיות אימא טובה, ולשמר את הזוגיות שלה עם בעלה.
 
שילבנו במהלך הטיפולים דמיון מודרך והליכי NLP, שאפשרו לה להתחבר ליכולות ולמשאבים שלה ולעדכן את הגוף למצב החדש אליו היא נכנסת.
 
במקביל,  גלית נכנסה להפריה נוספת. הפעם נקלטה.
אנחנו המשכנו את העבודה על נושאים נוספים וסיימנו אותה.
 
לאחר מספר חודשים קיבלתי טלפון מבית החולים. גלית ילדה תאומים.
 

השימוש בכלי ה-NLP והדמיון המודרך
 
העבודה עם כלי ה-NLP והדמיון המודרך, הינם כלים משמעותיים המאפשרים שימוש בכוח הטמון בנו, זה המאפשר לקבל בחירה ואחריות על התהליך שאנו עוברות, חיבור ליכולות ולמשאבים הפנימיים, ומתוך כך לחולל מציאות חדשה, כזו המתאימה לנו יותר.
 
בעזרת העבודה עם כלי ה-NLP והדמיון המודרך, נעבוד על חיבור גוף-נפש, נאפשר לתבניות ולאמונות אשר מגבילות ומונעות מאיתנו לקבל את הדבר הטבעי ביותר, לעבור תהליך אשר יגלה את הכוונות החיוביות של המבנים הרגשיים, המחשבתיים וההתנהגותיים, ומתוך כך למצוא אמונות והתנהגויות חדשות ומתאימות יותר, שיאפשרו את השינויים המתבקשים להשגת התוצאה הרצויה.
 
כאשר נגייס את חכמת הגוף, תוכנית האב הטבעית והראשונית לבריאות ופוריות, נשלב את הכוחות הנפשיים והמשאבים העצומים שבנו - נשפיע על המערכות הפיזיולוגיות והרגשיות שלנו ונתחבר ליכולת הטבעית להיכנס להריון.
  • אסנת בוקופצר 
   מטפלת ומנחה מוסמכת, מאסטר בדמיון מודרך, 
   NLP, גשטלט, טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן.

   bukofzer@015.net.il
  • 054-4515075
    
לייבסיטי - בניית אתרים