אסנת בוקופצר
                                     מטפלת ומנחה מוסמכת
                                     בדמיון מודרך, NLP, גשטלט
                                     טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן

054-4515075

 טיפול NLP ודמיון מודרך עם ילדים, נוער ומתבגרים 

אצל ילדים ומתבגרים, דימוי עצמי, חרדה, פחד, חוסר בטחון, תפקוד לקוי, מרד, מצבי רוח, שינויים הורמונאליים, תקשורת, קשיים חברתיים ועוד עשויים להתבטא באופנים שונים במהלך שנות ההתבגרות.

מתייחסת למקרים בהם ההפרעות מופיעות בתדירות ובעוצמה, גורמות למצוקה, או מפריעות לפעילות היומיומית התקינה של הילד / מתבגר.

לילדים, ומתבגרים הסובלים מאחת או יותר מהבעיות הנ"ל חסרים בדרך כלל כלים מתאימים להתמודדות יעילה עם המצב הקיים, או חוסר מודעות למשאבים והיכולות הטמונים בהם.

חשוב להבין שניתן לעזור להם בקלות, יעילות ובמהירות.

בעיות שאינן מטופלות גורמות לסבל רב ומתמשך, נוטות להתעצם ללא טיפול מתאים ועלולות לגרום לסיבוכים ובעיות נוספות כמו: בידוד חברתי, דימוי עצמי נמוך, דיכאון ועוד.

הטיפול בכלי ה- NLP ודמיון מודרך, מאפשרות  איתור שורש הבעיה, מציאת מטרה חיובית, הרחבת מפות השטח של הילד / מתבגר והוריו, כמו גם טכניקות וכלים מעשיים לשינוי, העצמה, התבוננות מנקודות מבט חדשות וחשיבה חיובית.  

הטיפול ב- NLP ודמיון מודרך, נעשה תוך שימוש בהליכי הדמיון המודרך וה-NLP, שימוש במטאפורות, ויצירת התניות חיוביות ומעצימות.
ילדים ומתבגרים משתמשים באופן טבעי בדמיון ומאפשרים לו להוביל אותם בדיוק למקומות בו הם רוצים להיות. 
 

הטיפול בשילוב של NLP ודמיון מודרך, יעיל  ומשמעותי להתמודדות עם דאגות, פחדים, חרדות, שיפור הדימוי העצמי, הפגת כעסים ומתח, בעיות חברתיות והתמודדות עם מצבים מאתגרים .  

עולם הרפואה גילה כבר לפני שנים את נפלאות שיטות הדמיון מודרך וה- NLP וממשיך לחקור את הנושא בכדי להרחיבו ככל האפשר. מחקר שהיווה פרויקט משותף בין המכון הפסיכיאטרי ובתי החולים ב"ת'לם רויאל" ו"מאודזלי" בלונדון השווה בין שתי קבוצות מטופלים שקיבלו סוג אחד או אחר של טיפול, לבין אלה שקיבלו טיפול בשיטת ה-NLP ודמיון מודרך. אחת מהמסקנות שלהם הייתה שגם דמיון מודרך וגם NLP הביאו לשיפור משמעותי בתפקוד הילדים, ועל כן הומלצו כיעילים.

במאמר בירחון הרשמי של "האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים", קבעו שני פרופסורים במחלקה לרפואת ילדים בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת "ייל", כי הם ממליצים מאד על השימוש ב-NLP  ודמיון מודרך.
כמו כן מוסיפים המחברים כי הטיפול ב-
NLP ודמיון מודרך הינו משמעותי מאחר שהוא מעניק תחושה של שליטה וערך עצמי בחייהם של הילדים והמתבגרים. 
 

קיימים שמות רבים לתהליכי טיפול, שינוי והעצמה כגון:  ייעוץ פסיכולוגי, פסיכותרפיה ,טיפול בשיחות, באמנות ועוד.  מדובר במפגש עם איש מקצוע שמתמחה בהבנת תהליכים נפשיים, מודעים ושאינם מודעים ובהתבוננות משותפת על יחסים בינאישיים, לעיתים בעזרת מילים, תהליכים ואו דמיון מודרך.

חיבור כזה קיים בתחום הטיפול ב- NLP ודמיון מודרך ומתחבר לצמיחה האישית - פנימית, תוך השענות על יכולות, מחשבה חיובית ויצירתיות הקיימות בילד / מתבגר .

הטיפול ב- NLP ודמיון מודרך, מדגיש את הצורך ליישם  עקרונות של מציאות חיובית ומתחדשת, ומאפשר רכישת כלים להתנהלות אל מול רגשות שליליים ואירועים שמקורם בחוויות שליליות בעבר או בהווה, תוך התמקדות באושר, הצלחות, חשיבה חיובית ואופטימיות.

 הטיפול כולל סדרת פגישות שבועיות, משך כל פגישה שעה.
המפגשים מתקיימים בתל אביב, בסביבה נעימה ומכילה, והתהליך ממוקד ואפקטיבי.


לרשותכם בכל שאלה או בקביעת מפגש - 054-4515075.

  • אסנת בוקופצר 
   מטפלת ומנחה מוסמכת, מאסטר בדמיון מודרך, 
   NLP, גשטלט, טיפול בטראומה ותרפיית קו הזמן.

   bukofzer@015.net.il
  • 054-4515075
    
לייבסיטי - בניית אתרים